Комунальний заклад "Мирненська загальноосвітня школа I-III ступенів” Гуляйпільської міської ради

Підготовка до ЗНО-2017

Рекомендації

Підготовка до іспиту

1.Використовуйте вже накопичений досвід підготовки і складання іспитів.

2.Складайте план своєї роботи, розподіляйте час за питаннями, які треба підготувати.

3.Вставайте раніше і використовуйте ранковий час для підготовки найбільш складних питань.

4.Повторюйте прочитаний матеріал не менше чотирьох разів.

5.Обов'язково вчіть всі питання, а не відбирайте «на щастя» тільки частину їх.

6.Налаштуйтеся на запам'ятовування, це значно скоротить час.

7.Збільште тривалість сну на одну годину в порівнянні зі звичним режимом.

8.Вранці і в середині дня бувайте по 30—40 хвилин на свіжому повітрі.

9.Раціонально харчуйтесь, частіше, але потроху; їжте  овочі, фрукти, хліб грубого помолу, го­ріхи, м'ясо, рибу, відмовтеся від солодкого.

10.Використовуйте активне повторення матеріалу, тобто переказ його по    пам'яті.

11.Використовуйте прийоми логічного, осмисленого запам'ятовування, складіть для цього план відповіді.

12.Визначте свій ведучий тип пам'яті (зорова, слухова чи моторна).

13.За умови доброї зорової пам'яті виділяйте спеціальними знаками окремі місця записів.

14.За умови слухової пам'яті — читайте текст вголос.

15.Якщо у вас яскраво виражена пам'ять на рух — використовуйте повторний, скорочений за­пис матеріалу.

16.Розвивайте й ті типи пам'яті, що відстають.

17.Після вивчення розділу зробіть паузу в роботі і тільки після цього приступайте до нового розділу.

18.Визначте, як вам краще займатися — гуртом чи наодинці.

19.При міцній моторній пам'яті і звичці самостійної роботи складайте для себе тези, конспек­ти і мініатюрні «шпаргалки», але ні в якому разі не беріть їх на екзамен.

20.Не намагайтеся вивчити все напам'ять, краще з'ясуйте сутність   кожного питання.

21.На консультацію приходьте з власними питаннями.

Іспит

1.Ставтесь до іспиту як до вирішення однієї зі звичайних життєвих проблем.

2.Зменште надмірне хвилювання, використовуючи звичні  умови (щоденний зручний одяг, звична зачіска, нормальний сніданок і т. ін.).

3.Відвідайте перед іспитом клас, аудиторію, де він буде відбуватися.

4.Приходьте на іспит за 10 хвилин до початку, не піддавайтесь паніці.

5.Не намагайтесь скористатися шпаргалкою.

6.Починайте підготовку до відповіді з питання, яке пам'ятаєте краще за інші.

7.Якщо при першому погляді на білет не можете нічого пригадати, не вдавайтесь в паніку, а за­спокойтесь і планомірно шукайте «зачіпку».

8.Не пишіть детальний текст відповіді, краще скласти її план.

9.Якщо не можете більше нічого згадати з даного питання, спокійно переходьте до іншого, періодично повертаючись до попереднього, додаючи інформацію, яку згадали пізніше.

10.Об'єктивно оцініть викладача і виберіть відповідну манеру поведінки.

11.Під час відповіді спочатку сформулюйте головне, найбільш суттєве, а потім вже конкретизуйте.

12.До початку відповіді не зайве показати викладачу свій план викладання відповіді на питання.

13.Не потрібно боятись додаткових запитань.

14.Відповідаючи по білету, уявіть, що пояснюєте матеріал доброзичливій людині.

15.Відповідаючи, дивіться на екзаменатора, не поспішайте, не виказуйте свого хвилювання.

16.Одягайтесь і зачісуйтесь відповідно до обставин.
17. Доведіть свою зацікавленість предметом.

18. Намагайтесь зацікавити викладача своєю відповіддю, покажіть, що відповідаєте ви із задо­воленням.